Andrzej Sikorowski - 50 lat śpiewania

19 listopada 2021 roku ukazała się nowa płyta „Andrzej Sikorowski – 50 lat śpiewania”, zawierająca materiał z koncertu jubileuszowego, który odbył się w Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie, w dniu 30.12.2020 r. Koncert podzielony jest na trzy części. W pierwszej Andrzej Sikorowski śpiewa z zespołem Pod Budą, razem z Anną Treter największe przeboje grupy.

W drugiej Maja Sikorowska z zespołem Kroke śpiewa piosenki z repertuaru wybitnych greckich twórców, w języku swojej mamy, czyli po grecku. Całość zamyka koncert Jubilata w towarzystwie Mai i krakowskich muzyków z którymi aktualnie występuje. Tworzą go najnowsze piosenki.

Andrzej Sikorowski o płycie

„Całe swoje życie artystyczne próbowałem opisać świat Andrzeja Sikorowskiego, czyli statystycznego Polaka, człowieka w określonej sytuacji, żyjącego w określonym kraju, pod określonym słońcem, w jakiejś siatce geograficznej. Czyli ja pisałem cały czas piosenki o nas. A ludzie lubią słuchać piosenek o sobie samych, bo to są piosenki o rodzinie i o mieście w którym się mieszka (…)” – fragment rozmowy Andrzeja Sikorowskiego z Pawłem Błędowskim w „Przedpołudniku”, Radio Lublin.

Więcej informacji pod adresem: https://radio.lublin.pl/2021/11/andrzej-sikorowski-50-lat-na-scenie-posluchaj-rozmowy/

„Pierwsze koncerty, czy też pierwsze spotkania z publicznością, które z zespołem Pod Budą odbywałem w małych lokalach klubów studenckich – to wszystko było wczoraj dosłownie, przed chwilą, a tymczasem upłynęło pół wieku. To spowodowało, że postanowiłem dokonać pewnego podsumowania (…), to podsumowanie było mi potrzebne, żeby spróbować łapać w jednym momencie rzeczy najbliższe sercu (…)” – fragment rozmowy Andrzeja Sikorowskiego z Konradem Wojtyłą, Radio Szczecin. Całą rozmowę usłyszycie Państwo pod poniższym linkiem.

Więcej informacji pod adresem: https://radioszczecin.pl/29,10312,rozmowy-pod-krawatem

Wydawnictwo: Warner Music Poland
Rok wydania: 2021

Nagranie koncertu promującego płytę

Andrzej Sikorowski Koncert Jubileuszowy – 50 lat na estradzie Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 30.12.2020 r.

Okładka

Spis utworów

Spis wykonawców

Artykuły o płycie

Artykuł w wydaniu Gazety Wyborczej

Artykuł w wydaniu Gazety Krakowskiej

Sesja z nagrań Koncertu Jubileuszowego

Sesja fotograficzna podczas nagrań koncertu „Andrzej Sikorowski – Koncert Jubileuszowy – 50 lat na estradzie” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wykonana przez Jacka Dyląga.