Biografia

Urodzona w 1980 roku w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z  własnym zespołem u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku płytę „Sprawa rodzinna”, w 2016 roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Książka "Myszka Fifi"

Kochani,
Od dawna nosiłam się z zamiarem napisania książeczki dla dzieci i stało się.
Myszka Fifi ujrzała światło dzienne!! Gdybyście chcieli poczytać swoim pociechom, to zapraszam ciepło do lektury!
Książeczka dostępna jest w Księgarni Muzycznej ‘’KURANT’’ na Rynku Głównym 36 w Krakowie lub pod linkiem: Książeczka Myszka Fifi

Maja Sikorowska & Kroke

Maja Sikorowska & Sokół Orkestar