Nowa płyta - Okno na Planty

„Okno na Planty“ to kolejna autorska płyta Andrzeja Sikorowskiego. Leader zespołu Pod Budą od wielu lat nagrywa samodzielnie ze swoją córką Mają i tak jest w przypadku ostatniego krążka. To 14 premierowych melodyjnych piosenek utrzymanych w akustycznych gitarowych klimatach z istotnymi tekstami o naszej codzienności. To śpiewanie z puentą, morałem, przesłaniem, liryczne w przypadku „Kołysanki dla Róży“, ironiczne w „Pani Zosi“, pastiszowe i z przymrużeniem oka w „Taakiej rybie“, lub w „Idolu z brodą“.

To opowieść o ulicy, rodzinie, rzeczywistości od której nie sposób umknąć. To jednocześnie ostatnie fonograficzne dokonanie artysty, któremu nigdy nie marzyła się kariera estradowych matuzalemów. Zwłaszcza, że głos Mai na tej płycie pozwala mu sądzić, że o wokalną schedę może być spokojny.

Wydawnictwo: Warner Music Poland
Rok wydania: 2016
Gdzie można kupić: https://wmg.lnk.to/oknonaplanty

Klipy promujące płytę

„Okno na Planty” to osobiste spojrzenie na Kraków widziane z mieszkania autora. Andrzej Sikorowski urodził się w tym mieście podobnie jak jego ojciec, dziadek i pradziadek. Ma powody by uważać, że Planty, hejnał mariacki czy Sukiennice to prywatny kawałek świata i nieustająca inspiracja artystyczna.

„Idol z brodą” to próba ironicznego spojrzenia na modną twórczość w stylu etno, ale także wyraz dezaprobaty dla szołbiznesu, w którym coraz mniej liczy się sens, a coraz bardziej opakowanie, w którym autorska wypowiedź przegrywa z migotaniem laserów, balecikiem w tle i tzw. imidżem sezonowych gwiazd.

Animacje do teledysków wykonała Iwona Siwek-Front. Aktualne informacje o koncertach można znaleźć pod tym adresem http://andrzejsikorowski.pl/koncerty/.

Posłuchaj

Teksty

Koncert premierowy

Sesja fotograficzna podczas premierowego koncertu „Okno na Planty” w ICE w Krakowie wykonana przez Sobiesława Pawlikowskiego.